Data aktualizacji: 2018-10-19

Manchester

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): zanetta.tom@wp.pl

Żanetta Tomaszewska

Jesteśmy zarejestrowani w Polskiej Macierzy Szkolnej.

Polish Educational Society

238 King Street
London
W6 0RF

Polska Akademia proponuje swoim uczniom zajęcia w następujących grupach: 4 latki - grupa przedszkolna, 5 latki - zerówka, klasa 1-3 - nauczania początkowe, klasy 4-6 nauczanie zintegrowane oraz klsa 7 i 8. W roku szkolnym 2018/19 powstała grupa dzieci przygotowująca się do egzaminów GCES.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i oddanych pracy z dziećmi nauczycieli. Zapewniamy ciekawą tematykę zajęć i aktywizujące metody nauczania dostosowane do poziomu i potrzeb danej grupy wiekowej. Pracujemy na podstawie programowej Polskiej Macierzy oraz na podręcznikach pani Małgorzaty Pawlusiewicz. Uczniowie podczas zajęć mówią, piszą, czytają, uczą się wierszy, piosenek, poznają tradycje i kulturę polską. Poznają najważniejsze wydarzenia historyczne i związane z nimi obchody, uczą się geografii kraju.

Nasi uczniowie oprócz nauki, biorą udział w różnego rodzaju zabawach, konkurach, przedstawieniach, akademiach, wycieczkach organizowanych przez szkołę.

- 2017/18100
              - 2018/19104

Dziecko można zapisać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Zapisy rozpoczynają się od maja do września.

Zajęcia rozpoczynają się z początkiem września i kończą w ostatnią sobotę czerwca.

Wydajemy dyplomy ukończenia danej klasy oraz oceny opisowe.

Nauczycieli zatrudnia dyrektor szkoły, warunkiem jest posiadanie wykształcenia pedagogicznego niekoniecznie kierunkowego.
Tak, przy szkole działa Rada Rodziców, zadaniem jej jest pomoc w organizacji różnych imprez szkolnych.