Data aktualizacji: 2019-11-18

Manchester

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): zanetta.tom@wp.pl

Żanetta Tomaszewska

Jesteśmy zarejestrowani w Polskiej Macierzy Szkolnej.

Polish Educational Society

238 King Street
London
W6 0RF

Polska Akademia proponuje swoim uczniom zajęcia w następujących grupach: 4 latki - grupa przedszkolna, 5 latki - zerówka, klasa 1-3 - nauczania początkowe, klasy 4-6 nauczanie zintegrowane oraz klsa 7 i 8. W roku szkolnym 2018/19 powstała grupa dzieci przygotowująca się do egzaminów GCES.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i oddanych pracy z dziećmi nauczycieli. Zapewniamy ciekawą tematykę zajęć i aktywizujące metody nauczania dostosowane do poziomu i potrzeb danej grupy wiekowej. Pracujemy na podstawie programowej Polskiej Macierzy oraz na podręcznikach pani Małgorzaty Pawlusiewicz. Uczniowie podczas zajęć mówią, piszą, czytają, uczą się wierszy, piosenek, poznają tradycje i kulturę polską. Poznają najważniejsze wydarzenia historyczne i związane z nimi obchody, uczą się geografii kraju.

Nasi uczniowie oprócz nauki, biorą udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach, przedstawieniach, akademiach, wycieczkach organizowanych przez szkołę.

- 2018/19104
              - 2019/20120
              - 2020/21-

Zajęcia rozpoczynają się z początkiem września i kończą w ostatnią sobotę czerwca.

Wydajemy dyplomy ukończenia danej klasy oraz oceny opisowe.

Nauczycieli zatrudnia dyrektor szkoły, warunkiem jest posiadanie wykształcenia pedagogicznego niekoniecznie kierunkowego.