Data aktualizacji: 2019-09-10

- w języku polskim *Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Wisławy Szymborskiej w Grays
- w języku lokalnym *Polish Saturday School
Miejscowość *Grays

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*6 Brennan Rd. Tilbury

RM18 8AJ

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): polskaszkolagrays@gmail.com

Eliza Skiba

Polandia

6 Brennan Road RM18 8AJ Tilbury Essex United Kingdom

Celem naszej Szkoły jest szerzenie wiedzy ogólnej o Polsce, polskiej kulturze i tradycjach. Dążymy do utrwalania wśród dzieci poczucia polskiej tożsamości i patriotyzmu, kultywowania języka polskiego oraz pogłębiania znajomości literatury ojczystej i historii kraju.

Nauka w szkole obejmuje: język polski, historię Polski oraz geografię Polski.

Program nauczania daje również możliwość przygotowania uczniów do angielskich egzaminów GCSE i A-level z języka polskiego.

Nauczyciele naszej Szkoły posiadają dyplomy magisterskie zarówno rodzimych, jak i brytyjskich uniwersytetów. Wszyscy nauczyciele, asystenci i wolontariusze posiadają dokumenty o niekaralności (DBS).

W trakcie roku szkolnego organizujemy wydarzenia kulturalne i zajęcia dodatkowe dla dzieci, aby uatrakcyjnić i umilić czas spędzany w szkole.

- 2018/19130
              - 2019/20-
              - 2020/21-

Zajęcia trwają od września do czerwca w soboty w godz. 10:00-13:40