Data aktualizacji: 2019-01-27

Meeuwenstraat 160

7523 XZ Enschede

Nederland

Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Nauczanie obejmuje następujące przedmioty:

- edukacja wczesnoszkolna w kl. I-III sp.;
- język polski;
- wiedzę o Polsce, która zawiera wiadomości z zakresu: historii i geografii Polski;
- Biblia

- od wrzesnia 2017 roku prowadzimy tez kurs jezyka polskiego dla doroslych

Program zajeċ oparty jest na Podstawie Programowej MEN dla uczniow polskich za granica.

W skład Grona Pedagogicznego wchodzi 6 nauczycielki. Każda z nich jest wyjątkową indywidualnością. W szkole czuje się Ich pozytywną energię, która sprawia, że uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach. Najmłodsi, pod czujnym okiem swojej pani Asi uczą się polskich piosenek i pierwszych polskich słówek, starsi pod okiem pani Doroty składają z liter alfabetu pierwsze, trudne polskie słowa oraz dzielnie recytuja wierszyki. Juniorzy, na lekcjach u pani Ani poznają zasady gramatyki oraz wybierają się w ciekawe podróże do przeszłości Polski.

Enschede to miasto we wschodniej Holandii, w prowincji Overijssel, przy granicy z Niemcami. Około 163 tys. mieszkańców.

13 maja 2000 w mieście miał miejsce wybuch w fabryce fajerwerków, w którym zginęły 23 osoby.

W mieście znajduje się stacja kolejowa.

Enschede utrzymuje kontakty partnerskie z miastem Greifswald w Niemczech.

W Overijssel Nasza Polska Szkola jest jedynym punktem informacyjnym dla Polonii.

- 2017/1843
              - 2018/1940

ZASADY PRZYJĘĆ DO SZKOŁY:

1. Przyjęcie do konkretnej klasy następuje na podstawie weryfikacji poziomu znajomości języka polskiego.
2. Zapisy odbywają się od 4-go maja do końca czerwca osobiście lub przez e-mail. W uzasadnionych przypadkach zapisu można dokonać jeszcze w trakcie pierwszych dwóch tygodni nauki.
3. Dzieci, które ukończyły 4 lata mogą podjąć naukę w grupie I.
Stichting "De Beien"
Meeuwenstraat 160, 7523 XZ Enschede

email: beatakloeze@home.nl

Zajecia rozpoczynaja sie w pierwsza robote wrzesnia i trwaja do ostatniej soboty czerwca.

Dzieci otrzymuja dyplomy ukonczenia roku szkolnego.

Nauczyciele sa wybieranni przez dyrekcje szkoly.

Glowny wymog to wyksztalcenie wyzsze pedagogiczne lub humanistyczne.

Tak, dziala Rada Rodzocow. Glowna jej rola to wspieranie i pomoc nauczycielom podczac roznych imprez organizowanych w szkole.