Data aktualizacji: 2020-08-25

Holandia

Ulica, nr domu*Wijkcentrum de Roef Pastoor Geertmanstraat 17

7535 BZ Enschede

Lokalizacja szkoły (długość i szerokość geograficzna)                                -

Ambasada Polski w Amsterdamie

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): beatakloeze@home.nl

Beata Kloeze

Beata Kloeze

Poolse School Abecadlo

Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Nauczanie obejmuje następujące przedmioty:

- edukacja wczesnoszkolna w kl. I-III sp.;
- język polski;
- wiedzę o Polsce, która zawiera wiadomości z zakresu: historii i geografii Polski;
- Biblia

- od wrzesnia 2017 roku prowadzimy tez kurs jezyka polskiego dla doroslych

Program zajeċ oparty jest na Podstawie Programowej MEN dla uczniow polskich za granica.

W skład Grona Pedagogicznego wchodzi 6 nauczycielki. Każda z nich jest wyjątkową indywidualnością. W szkole czuje się ich pozytywną energię, która sprawia, że uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach. Najmłodsi, pod czujnym okiem swojej pani Asi uczą się polskich piosenek i pierwszych polskich słówek, starsi pod okiem pani Doroty składają z liter alfabetu pierwsze, trudne polskie słowa oraz dzielnie recytuja wierszyki. Juniorzy, na lekcjach u pani Ani poznają zasady gramatyki oraz wybierają się w ciekawe podróże do przeszłości Polski.

Enschede to miasto we wschodniej Holandii, w prowincji Overijssel, przy granicy z Niemcami. Około 163 tys. mieszkańców.

13 maja 2000 w mieście miał miejsce wybuch w fabryce fajerwerków, w którym zginęły 23 osoby.

W mieście znajduje się stacja kolejowa.

Enschede utrzymuje kontakty partnerskie z miastem Greifswald w Niemczech.

W Overijssel Nasza Polska Szkola jest jedynym punktem informacyjnym dla Polonii.

- 2018/1940
              - 2019/2043
              - 2020/2145

3-6 lat, 7-9 lat, 10-12 13-15

Zajecia rozpoczynaja sie w pierwsza robote wrzesnia i trwaja do ostatniej soboty czerwca.

Dzieci otrzymuja dyplomy ukonczenia roku szkolnego.

Nauczyciele sa wybieranni przez dyrekcje szkoly.

Glowny wymog to wyksztalcenie wyzsze pedagogiczne lub humanistyczne.