Data aktualizacji: 2017-06-15

- w języku polskim *POLSKA SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH IM.JULIANA TUWIMA W HARLOW
- w języku lokalnym *POLSKA SZKOLA PRZEDMIOTOW OJCZYSTYCH IM.JT LTD
Miejscowość *HARLOW

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*79 DADSWOOD

CM20 1JL

LONDYN

+447552010903

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): sekretariat@mojaszkola.co.uk

IWONA SCHULZ-NALEPKA

IWONA SCHULZ-NALEPKA

POLSKA SZKOLA PRZEDMIOTOW OJCZYSTYCH IM.JT LTD

79 DADSWOOD, HARLOW,CM20 1JL

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Juliana Tuwima w Harlow jest szkołą sobotnią, uzupełniającą.

Naszą misją jest edukacja, integracja i pomoc potrzebujacym.

SZKOŁA ZAŁOŻONA Z POTRZEBY SERCA I PATRIOTYCZNEGO OBOWIĄZKU W 2013 ROKU.

Edukacja

Nadrzędną ideą szkoły jest dobro ucznia. Celem i zadaniem Polskiej Szkoły jest wszechstronny rozwój osobowości ucznia. Pragniemy utrzymać i  pogłębiać  świadomość narodową wśród polskich dzieci i młodzieży poprzez szerzenie wiedzy ogólnej o polskiej kulturze, tradycjach i języku polskim. Zatem naszym priorytetem jest uczenie naszych wychowanków poprawnej polszczyzny, historii, geografii i kultury Polski.

Pragniemy jednak nie tylko nauczać, ale także wychowywać młode pokolenie, które w przyszłości stanowić będzie polską elitę intelektualną. Chcemy by nasi uczniowie stali się prawdziwymi patriotami i Ambasadorami Polski na świecie, którzy jako nasi następcy będą kontynuować nasze starania o zachowanie polskości w sercach tych najmniejszych Polaków.

Integracja

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Juliana Tuwima w Harlow jest organizacją społeczną (not for profit), która nie tylko pełni funkcję szkoły, ale stanowi polskie centrum edukacyjne, które bierze aktywny udział w integracji polskiej społeczności z brytyjską. Nasze drzwi są szeroko otwarte dla wszyskich, którzy pragną poznać Polskę, Polaków i kulturę polską.Uczestniczymy w budowaniu relacji między Polakami a Brytyjczykami przez spotkania integracyjne, sesje otwarte i wydarzenia kulturalne, podczas których inne narodowości mogą poznać nas oraz naszą historię, tradycje i kulturę. Zajęcia językowe dla rodziców oraz dzieci zarówno z języka polskiego jak i angielskiego prowadzone są aby pokonać barierę językową, która utrudnia integrację, a konsultacje ze specjalistami (tj.prawnikiem, księgowym, tłumaczem) ucząc szacunku do tradycji i praw panujących w Wielkiej Brytanii pomagają nie tylko Polakom i odnaleźć się w nowym kraju jakim jest dla nas Anglia.

Pomoc

W naszej organizacji szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież, które pochodzą z ubogich lub rozbitych rodzin. Zapewniamy pomoc finansową oraz wsparcie dydaktyczne i psychologiczne. Uczniowie z trudnościami w nauce a także wybitnie zdolni mogą liczyć na specjalną opiekę dydaktyczną.

Przy Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im.Juliana Tuwima w Harlow działa Polskie Centrum Edukacyjne LOKOMOTYWA.

W ramach centrum organizowane są dla rodziców bezpłatne porady księgowe, psychologiczne, prawnicze i konsultacje z tłumaczem.Centrum pomaga także najuboższym dzieciom w pozyskaniu funduszy na czesne do polskiej szkoły, zakup podręczników i innych pomocy naukowych, zapewnia bezpłatną pomoc dydaktyczną. Więcej informacji o centrum uzyskać można pisząc na e-mail: sekretariat@mojaszkola.co.uk.

Polonia w Harlow składa się z młodych małżeństw, dlatego do naszej szkoły uczęszczają głównie małe dzieci w wieku 4-9 lat. W Harlow zamieszkuje spora społeczność polska, którą jednoczy polska parafia. Polskie Msze św. odbywają się dwa razy w miesiącu. W mieście znajdują się trzy polskie sklepy.

- 2017/18150

Obecnie prowadzimy nabór na rok szkolny 2017/18. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-16 lat. Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIA, zawierający informacje o dziecku oraz dane kontaktowe rodziców oraz dokonać wpłaty £75 (I rata oraz opłata za podręczniki, Mikołajki, podkoszulek,materiały dodatkowe). Zapis możliwy osobiście w biurze szkoły lub on-line.

Do 2 lipca 2017 roku. Często się zdarza, że rodzice zapisują dzieci dopiero we wrześniu lub w ciągu roku szkolnego. Oczywiście jest taka możliwość jeśli są wolne miejsca.

31 spotkań (kalendarz dostosowany jest do rytmu angielskiej szkoły, uwzględnia przerwy semestralne tzw. half-term). 16/09/2017-30/06/2018.

Dyplomy dla klas 0, świadectwa wydawane przez Polską Macierz Szkolną w Londynie dla uczniów klas I-VI, I-III.

Zarząd Szkoły na podstawie aplikacji, rozmowy kwalifikacyjnej, uzyskanych referencji, po okresie próbnym.

Tak. Ogólna pomoc przy organizacji wydarzeń.