Data aktualizacji: 2017-06-21

brak

Mira Szramel

Mira Szramel

Szkola prowadzona jest przez Zarzad, w sklad ktorego wchodza rodzice uczniow oraz wybrany przez nich Prezes Zarzadu

1956

Szkola miesci sie w budynku nalezacym do Parafii. Lekcje odbywaja sie w kazda sobote od 10:30 do 1:30. Zajecia prowadzone sa w klasie przedszkolnej, klasach od 1 do 8 klasy oraz w stworzonej klasie dla doroslych amerykanow polskiego pochodzenia w wieku od 20 do 70 lat.

Co roku odbywa sie rowniez Festiwal Polski z Parada Pulaskiego, ktora gromadzi tlumy ludzi polskiego pochodzenia.

Buffalo bylo bardzo preznym osrodkiem polonijnym. Tutaj w 1944 roku powstal Kongres Polonii Amerykanskiej i dzialalo wiele innych organizacji polonijnych i polsko-amerykanskich. W tym czasie zbudowano wiele Kosciolow  w ktrorych odprawialy sie nabozenstwa tylko w jezyku polskim. Obecnie liczba organizacji polonijnych bardzo zmalala bo i Polonia sie zmniejszyla. Powodem tego bylo stopniowe przemieszczanie sie ludzi z miasta na jego obrzeza. Zamknieto wiele Kosciolow ale duch Polonii pozostal w kilku, w ktorych po dzisiejszy dzien odprawia sie Nabozenstwa w jezyku polskim.

- 2017/1845

W pierwszym dniu zajec

Pierwsza sobota wrzesnia

Rozpoczynaja sie w pierwsza sobote wrzesnia a koncza w druga sobote maja

wydaje szkoła (na zakończenie roku szkolnego i po ukończeniu szkoły)?

Swiadectwa zakonczenia kazdej klasy. Swiadectwa ukonczenia nauki w szkole

Zarzad Szkoly

Zarzad. Jego zadaniem jest zabezpieczanie srodkow finansowych na dzialalnosc szkoly