Data aktualizacji: 2017-07-05

"Polish School Walthamstow"

Registered as Polish School Ltd

99 DeHavilland Court, Lebus Street, N179FN, London, UK

Uczniowie PSS Walthamstow mają możliwość nauki języka polskiego, polskiej historii, geografii, religii i kultury naszego rodzinnego kraju. Część z nich planuje powrót do Polski w najbliższych latach, a inni mają możliwość przystąpienia do egzaminów gimnazjalnych czy maturalnych z języka polskiego jako obcego tu, w Wielkiej Brytanii.

Polska Szkoła na Walthamstow ze wszelkich sił wspiera swoich uczniów i rodziców w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych młodym ludziom uczącym się poza granicami Polski. Naszym celem jest zarówno krzewienie polskiej kultury, historii i geografii, jak i integracja europejska młodych Polaków, którzy mają szansę uczyć się za granicami kraju. Polska Szkoła wspiera wiele inicjatyw i współpracuje z organizacjami polonijnymi, jeśli Państwo życzycie sobie nawiązać z nami kontakt – serdecznie zapraszamy.

Nauczyciele w naszej szkole są specjalistami w swoich dziedzinach, wykształceni w Polsce, ale też mający kontakt ze szkolnictwem angielskim. Owocuje to dobrą znajomością realiów, w których przebywają nasi uczniowie na co dzień i pozwala na łączenie obu stylów nauczania.

- 2017/18

Nowi uczniowie przyjmowani są na podstawie podania wypełnionego przez rodziców lub opiekunów dziecka oraz wpłacie depozytu w wysokości 50 funtów; depozyt ten we wrześniu stanowić będzie część opłaty za szkołę.

Zgłoszenia  przyjmowane są w soboty, w trakcie zajęć lekcyjnych w budynku Coppermill Primary School, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, poprzez szkolny e-mail lub telefonicznie (07414668585).

Udział rodziców w życiu szkoły:

• Wszyscy Rodzice i Opiekunowie są członkami Rady Szkoły.
  • Reprezentacja Rady Szkoły organizuje i pobudza rodziców do nowych inicjatyw i pracy dla dobra szkoły.
  • Rodzice zobowiązani są do czynnego włączania się w działalność Polskiej Szkoły: udział w akcjach klasowych, a także ogólnoszkolnych (np. festyn, zabawa karnawałowa, Mikołajki).