Data aktualizacji: 2020-02-12

001 774-452-2602

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): director@psswebster.com

Bożena Jaroszewska

Szkoła działa przy parafii sw. Józefa, najstarszej polsko-amerykańskiej parafii w Nowej Anglii, założonej przez pierwszych polskich emigrantów w roku 1897. Od początku działalności aż do dzisiaj zajęcia prowadzone są w salach lekcyjnych Szkoły św. Józefa przy 47 Whitcomb Street, Webster, MA 01570.

Od początku działalności aż do dzisiaj zajęcia prowadzone są w salach lekcyjnych szkoły św. Józefa przy 47 Whitcomb Street, Webster.Utworzonych jest  6 klas od przedszkola do klasy VIII. Obecnie szkoła liczy 47 uczniów. Naszym  celem jest nauczanie młodej Polonii wszystkiego co dotyczy naszego dziedzictwa narodowego ( języka, tradycji, historii).
Lokalna społeczność skupiona jest  przy parafii św. Józefa w Webster, MA.  Przy parafii działają dwa  chóry dziecięcy i  dla dorosłych oraz Fundacja  Jana Pawła II. Raz do roku organizowany jest 3-dniowy festiwal parafiany ze wspaniałym jedzeniem polskim , z  oprawą muzyczną i  występami dzieci.

- 2018/1947
              - 2019/2047

Zajęcia rozpoczynają się  w pierwszą sobotę  września a kończą  w drugą sobotę czerwca. Zajęcia odbywają się w sobotę w godz. 9:00-13:00 /32 soboty w roku szkolnym , oraz dodatkowo jednodniowa wycieczka dla wszystkich uczniów na zakończenie roku szkolnego w nagrodę za ich ciężką prace podczas całego roku szkolnego/.

Świadectwo ukończenia  roku szkolnego  wydane przez CPS D w Nowym Jorku.

Szkoła: Komitet Rodzicielski, Dyrekcja.
TAK- jest to jednostka nadzorującą funkcjonowanie szkoły.