Data aktualizacji: 2018-10-24

Clearwater FL 33755

USA

1982

W Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Clearwater zajęcia lekcyjne odbywają się w języku polskim w soboty od wrzeŚnia  do maja w godzinach od 9:00 do 14:00.  Program obejmuje multimedialną edukację wczesnoszkolną, podstawową naukę języka polskiego oraz historii Polski, geografii i religii.

Szkoła oferuje kurs przygotowawczy do Pierwszej Komunii Świętej oraz kurs języka polskiego jako obcego dla młodzieży i dorosłych na poziomach

A1  C2.

Miejscowosc Clearwater ma wspaniale, centralne  polozenie, kilkanascie minut od tetniacego zyciem,  Clearwater Beach w Tampa Bay na zachodnim wybrzezu Florydy.

W 1995 roku spolecznosc polska z proboszczem Polskiej Misji Milosierdzia Bozego zainteresowala sie zakupem obiektow i zarejestrowala Organizacje Polskie Centrum im. Jana Pawla II.

Obecnie jest najwieksza placowka polska i waznym osrodkiem kultury polskiej, miejscem gdzie organizowane sa liczne akademie z okazji Swiat Narodowych, imprezy patriotyczne, zabawy.  W  budynkach Polskiego Centrum im. Jana Pawla II swoja siedzibe ma Polsko-Amerykanskie Stowarzyszenie Inzynierow, Klub Seniora, Klub Filmowy, biblioteka i rowniez Polska Szkola im. Marii Sklodowskiej-Curie.

- 2017/1850
              - 2018/1952

Organizowane jest zebranie informacyjne na poczatku roku szkolnego, po zapoznaniu sie z regulaminem i warunkami rodzic lub opiekun dziecka  wypelnia formy rejestracyjne i uiszcza oplate.

Na koncu roku szkolnego w maju  lub poczatek wrzesnia.

W roku szkolnym zajecia rozpoczynaja sie w druga sobote wrzesnia, i koncza w trzecia sobote maja.

Na zakonczenie roku szkolnego szkola wydaje dyplomy, swiadectwa w jezyku polskim i angielskim zamawiane z Centrali  Polskich Szkol Doksztalcajacych w Ameryce.

Nauczycieli zatrudnia Dyrektor na zasadach wyksztalcenia i stazu pracy.

Nie w kazdym roku szkolnym dziala Rada Rodzicow.