Data aktualizacji: 2018-02-08

- w języku polskim *Polska Szkola Sobotnia Harrow przy St Bernadette's Catholic Primary School
- w języku lokalnym *Polish Saturday School Harrow for St Bernadette'sCatholic Primary School
Miejscowość *Londyn Harrow

Wielka Brytania

Ulica, nr domu*Clifton Road

HA3 9 NS

Londyn

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): mwkrzesniak@gmail.com, polskaszkolaharrow@gmail.com

Magda Krzesniak

Magda Krzesniak

Polska Szkola Sobotnia Harrow przy St Bernedatte's Catholic Primary School

Clifton Road

HA3 9NS

Kenton, Harrow

Middlesex, England

Szkola powstala w 2010roku z inicjatywy dyrektora angielskiej szkoly podstawowej St Bernadette's Catholic Primary School w zwiazku z duzym odsetkiem polskiej spolecznosci na terenie Harrow. Szkola liczyla 68 uczniow, a w dniu dzisiejszym w 2018 roku liczy 148 uczniow.
Szkola miesci sie w Harrow, zamieszkanym w duzym stopniu przez polska spoelcznosc. Wielu uczniow z lokalnych szkol podstawowych uczeszcza na zajecia do polskiej szkoly w sobote. Organizujemy dla polskiej spolecznosci Jaselka, Pikniki Rodzinne i inne atrakcje zwiazane z kultura polska.

- 2017/18148

Dziecko mozna zapisac do szkoly w maju kazdego roku podczas dnia otwartego. Przyjmujemy zapisy do szkoly takze we wrzesniu .

Przelom maja i czerwca.

Zajecia rozxpoczynaja sie w druga sobote wrzesnia i koncza w pierwsza sobote lipca.

Szkola wydaje swiadectwa szkolen z ocenami z zakresu czytania, pisania, mowienia w jezyku polskim, a takze z ocenami z geografii i historii.

Dyrektror szkoly na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej oraz referencji z innego miejsca pracy.
Rada Rodzicow wspomaga szkole w organziacji imprez szkolnych i roznoradanych imprez kulturalnych.