Data aktualizacji: 2018-03-16

Konsulat w Kolonii

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): agnieszka_ciesielska@yahoo.de

Agnieszka Ciesielska

Katholisches Zentrum zur Förderung der polnischen Sprache, Kultur und Tradition in Deutschland
Auf dem Mühlberg 14
60599 Frankfurt am Main

1993

Nauczanie języka polskiego w naszej szkole odbywa sie raz w tygodniu dwie godziny lekcyjne. Zajęcia prowadzone sa od klasy 1 do klasy 8.

Chcąc zachęcić dzieci do nauki języka ojczystego organizujemy również w formie zabawy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne jak np.: andrzejki, mikołajki, Dzień z Biblią, Dzień Dziecka, zabawy, konkursy, uroczystości z okazji świąt państwowych i rocznic oraz wiele innych atrakcji.

Przy szkole działa również grupa teatralna „Teatrzaki” oraz wydawana jest szkolna gazetka pt. "Ale Numer!"

- 2019/20-

Dziecko zostaje przyjęte do naszej szkoły na podstawie wypełnionego "Wniosku o przyjęciu dziecka"

Nie mamy ściśle określonego terminu do którego należny złożyć wniosek. Nauke w naszej szkole można rozpocząć również w trakcie trwania już zajęć.

Zajęcia w naszej szkole odbywają sie w podobnym systemie czasowym jak szkoły niemieckie we Frankfurcie.

Na zakończenie roku szkolnego, uczniowie z naszej szkoły dostają Świadectwa ukończenia klasy.

Świadectwa te każdego roku otrzymujemy od Chrześcijańskiego Centrum

Nauczyciele sa zatrudniani przez Stowarzyszenie w ramach którego działa nasza szkoła.

Przy szkole działa Rada Rodziców w skład której wchodzi 3 Rodziców z różnych klas.

Rada Rodziców pomaga Zarządowi Stowarzyszenia jak również Nauczycielkom w organizowaniu dodatkowych zajęć pozalekcyjnych.