Data aktualizacji: 2018-07-30

- w języku polskim *VinSmartCentr
- w języku lokalnym *Центр підліткових клубів за місцем проживання "VinSmartCentr"
Miejscowość *Winnica

Ukraina

Ulica, nr domu*Ul.Soborna, 91

Konsulat Generalny RP w Winnicy

Faks (z numerem kierunkowym kraju) +380939668370

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): vinsmart@ukr.net

Dmytro Myra

Wiktoria Gerasymczuk

Szkoła w lokalnym systemie oświaty (nadzorowana przez lokalne władze oświatowe)

Szkoła VinSmartCentr jest prowadzona przez wydział mlodzieży i turystyki Rady Miejskiej Winnicy, obwód Winnicki, ul.Soborna 59,kod pocztowy 21000.

Glówny kierunek szkoły -pozaszkolne zajęcia dla dzieci i młodzieży w przyjaznej i miłej atmosferze. Obecnie udzialamy zajęcia z j. angielskiego,polskiego, niemieckiego, hanhmade, malowania, tanców; m.inn. organizujemy różne święta dla dzieci i ich rodziców, wycieczki do lokalnych muzeów.
Winnica ma kilka spólnot polskich oraz organizacij i federacyj polonijnych. Historia Winnicy jest bardzo związana z historią polskiej spoleczności miasta. Mieszka tu wiele osób, które mają pochodzenie polskie i dbają o tradycje polskie w swoich rodzinach.  W Winnicy znajduje się Konsulat Generalny RP.

- 2017/18500

7-9 lat, 10-12 13-15 16-18 i więcej.

Żeby zapisać dziecko do szkoły należy złożyć wniosek, Udział we wszystkich zajęciach jest besplatny.

Najlepiej zlożyć wniosek od 31 sierpnia do 14 września. Początek zajęć 15 września.

Od 15 września do 31 maja.

Nie wydajemy świadectw na zakończenie roku szkolnego, tylko certyfikaty dla najlepszych studentów.

Nauczycieli są zatrudnione po rozmowie kwalifikacyjnej z dyrektorem i na podstawie dokumentu o ukończeniu uczelni pedagogicznej. Wszystkie nauczyciele mają wyksztalcenie wyższe pedagogiczne i są zatrudnione wędlug przepisów prawniczych Ukrainy.
Przy szkole działa Rada Rodziców. Jej rola to wspieranie dzialalności VinSmartCentr podczas Święt, przygotowanie dzieci do udziału w występach.