Data aktualizacji: 2018-07-30

Wakefield

West Yorkshire

England

Polska Szkoła Sobotnia w Wakefield jest szkołą z krótką historią. Mieści się w sercu Wakefield. Klasa szkolna mieści 18 dzieci, jest przestronna, kolorowa, po odbytym remoncie. Od września 2018 zajęcia będą odbywały się dla klasy 1 (w godz. 9:00-12:00) oraz klasy 2 ( 12:30- 15:30), które poprowadzą  nauczyciele z kwalifikacjami zarówno polskimi, jak i angielskimi, przy wsparciu asystentów ( każda grupa ma minimum 2 opiekunów). W naszej szkole nauczamy przez zabawę, plan zajęć układany jest tak, aby lekcje były różnorodne i ciekawe dla uczniów, co zachęca ich do aktywnego udziału w każdych lekcjach. Uczymy naszych uczniów języka polskiego z elementami historii i geografii Polski , kultury i literatury  polskiej .

Wakefield jest niewielkim, ale rozwijającym się miastem, gdzie polska społeczność stanowi największy procent z mniejszości narodowych. Większość polskich mieszkańców to osoby pracujące fizycznie, a ich dzieci uczęszczają na codzień do angielskich szkół.

- 2019/20-

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, oraz podpisać Regulamin szkoły, który jest równoznaczny z umową o świadczenie usług edukacyjnych. Dokumenty do wypełnienia dostępne są w biurze lub do pobrania na stronie internetowej.

Dziecko można zapisać w każdej chwili, pod warunkiem, że jest wolne miejsce w klasie.

Zajęcia w roku szkolnym 2018/2019 zaczynają się 1/09/2018, a kończą 20/07/2019.

Klasa 1 odbywa lekcje w godzinach 9:00- 12:00.

Klasa 2 odbywa lekcje w godzinach 12:30-15:30.

Ze względu na brak podziału zajęć na poszczególne przedmioty, planujemy wydawać świadectwa opisowe , które będa określały poczynione postępy ucznia, nabyte umiejętności itp.

Nauczycieli zatrudniamy my, jako organizacja MJ Languages- Polish Community Centre CIC, na warunkach kontraktu, wolontariatu, bądź osoby samozatrudnione.