Data aktualizacji: 2019-02-19

Ulica, nr domu*RAITHIN MULLINGAR

WESTMEATH

IRLANDIA

Faks (z numerem kierunkowym kraju) brak

e-mail * (sekretariat lub dyrekcja): mullingarps@gmail.com

brak

MARLENA SZWED

ANGELIKA HAJDUGA

POLISH IRISH SOCIAL AND EDUCATION ASSOCIATION

6 COILL UR

BALLYMAHON RD

ATHLONE

CO. WESTMEATH

IRLANDIA

Nasza Polska Szkoła w Mullingar jest szkołą , do której moga uczęszczać dzieci w wieku 3-14 lat. Szkoła wyznaje najważniejsze założenia Celestyna Freineta. Oddział przedszkolny obejmuje elementy pedagogiki Marii Montessori. W nauczaniu używamy aktywnych metod nauczania. Do szkoły zapisanych jest około 60-ro dzieci, a jest to nasz pierwszy rok działalności jescze się nie rozpoczął. Dzięki umiejętnemu ogłaszaniu naszej misji i chęci nauczania , szkoła bardzo szybko zyskuje nowych zwolenników. W przyszłym roku szkolnym spodziewamy się mieć dodatkowo 30-40stu uczniów więcej. Szkoła nie skupia się jedynie na nauczaniu , skupia się również na działalności społecznej.

Mullingar to miasto serce kulturalne Irlandii , w samym centrum miasta znajduje się teatr ,w którym organizowanych jest wiele koncertów i sztuk teatralnych. W Mullingar mieszka  wielu Polaków, którzy pracują w okolicznych zakładach pracy. Mieszka tu również wielu przedsiębiorców, którzy są bardzo dobrze rozwinięci na rynku. Jest wiele rodzin irlandzko-polskich.  Rodziny polskie dosyć dobrze integrują się z irlandzką społecznością .

- 2017/1860
              - 2018/1973

Rodzice mogą zapisać dziecko do Naszej Polskiej Szkoły w Mullingar poprzez pobranie formularza z naszej strony internetowej millngarps.pl, wypełnienie oraz odesłanie na adres e mail szkoły.

Do końca czerwca.

Zajęcia zaczynają się 15 września 2018 roku a kończą 21 czerwca 2019 roku.

Zajęcia edukacyjne zaczynają się o godz. 9.30 a kończą o 13.30 . O godzinie 13.35 zaczynają sie zajęcia dodatkowe : logopedyczne prowadzone przez magistra logopedii, teatralne i plastyczno-techniczne , równoloegle odbywają się  zajęcia taneczne.

Szkoła wydaje świadectwo , które potwierdza poziom umiejętności danego dziecka.

Nauczyciele zatrudniani są na roczny kontrakt, przez stowarzyszenie prowadzące szkołę

Szkolna rada rodziców zostanie wybrana na pierwszym zebraniu rodziców.