Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Zapraszamy do współpracy

• Krzysztof Stanowski
  • 2008-06-11

Witam na stronie www.polska-szkola.pl stworzonej przez Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem. Wszystkich nauczycieli, dyrektorów szkół, liderów organizacji pozarządowych działających poza granicami kraju lub działających na rzecz Polaków mieszkających poza granicami do udziału w redagowaniu naszego serwisu (więcej o zasadach korzystania z serwisu). Zainteresowanych proszę o:
Ze swojej strony MEN i PCN będą uzupełniały materiały w pozostałych częściach portalu.

Krzysztof Stanowski
Podsekretarz Stanu