Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Szkolenia prowadzone techniką e-learning dla nauczycieli polonijnych

  • 2008-09-09

Od 15 września br. w Polonijnym Centrum Nauczycielskim rozpoczynają się kolejne edycje szkoleń prowadzonych techniką –e-learning. Wykaz bieżących kursów poniżej:

1. Czytanie ze zrozumieniem. Szkolenie dla nauczycieli pracujących z uczniami powyżej 12. roku życia.

2. Elementy dydaktyki nauczania języka polskiego dla nauczycieli języka i kultury polskiej za granicą.

3. Metodyka nauczania języka polskiego jako języka obcego/drugiego na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

4. Polacy w dziejach i kulturze świata - biografia jako element nauczania historii i kultury w pracy nauczyciela poza granicami Polski.

5. Historia Polski z elementami geografii.

6. Elementy public relations i komunikowania się dla nauczycieli języka polskiego i kultury polskiej za granicą.

7. Zachowania asertywne oraz komunikacja werbalna i niewerbalna jako podstawy kompetencji psychologicznych nauczyciela.

8. Techniki teleinformatyczne w nauczaniu języka polskiego i kultury polskiej poza granicami kraju.

Szczegóły na stronie PCN.

Zapraszamy.

Joanna Wójtowicz


Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer