Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Szkolenie metodyczne dla nauczycieli muzyki, plastyki, tańca

• 2008-09-11

Polonijne Centrum Nauczycielskie w dniach 29 listopada - 6 grudnia 2008 r. organizuje kurs metodyczny dla nauczycieli polonijnych pracujących w przedszkolach, klasach młodszych i starszych, przygotowujących szkolne imprezy artystyczne, prowadzących szkolne koła zainteresowań, zajęcia pozalekcyjne, zajęcia z dziećmi i dorosłymi.

Szczegóły na stronie PCN.
Joanna Wójtowicz

Footer