Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Litwa. Wilno.

  • Stanisław Świętek
  • 2015-12-21

W Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się uroczystość z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna". Na obchodach obecni byli założyciele oraz obecni członkowie organizacji, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Sejmu i Senatu RP, fundacji i organizacji wspierających szkoły polskie na Litwie, Ministerstwa Oświaty i Nauki Litwy, Departamentu Mniejszości Narodowych. Miłym akcentem uroczystości były odznaczenia i nagrody dla zasłużonych dla szkolnictwa polskiego na Litwie osób. <czytaj całość>
1
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer