Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Nabór nauczycieli polonistów, nauczania początkowego, fizyki i chemii do pracy dydaktycznej za granicą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji

  • Stanisław Świętek
  • 2016-01-05

Wydział do spraw Wspomagania Oświaty Polonijnej i Polskojęzycznej ORPEG prowadzi: rekrutację na rok szkolny 2016/2017 nauczycieli:

POLONISTÓW, NAUCZANIA POCZĄTKOWEGO, NAUCZYCIELA HISTORII, FIZYKI I CHEMII
do pracy dydaktycznej za granicą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji
Aplikację należy przesłać pocztą do dnia 14 marca 2016 r.

Zapraszamy do zapoznania sie z aktualnymi ofertami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer