Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Jubileusz 1050. Rocznicy Chrztu Polski

• Stanisław Świętek
  • 2016-04-04

1050 lat temu miało miejsce wydarzenie, które uznawane jest zarówno za początek państwa polskiego jak i chrześcijaństwa w Polsce – jedno z najbardziej kluczowych w naszych dziejach.

Według historyków, chrzest Mieszka I mógł mieć miejsce w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 roku. Tegoroczne, centralne uroczystości rocznicowe 1050. chrztu Polski odbędą się 14 kwietnia w Gnieźnie i 15-16 kwietnia w Poznaniu.

Towarzyszyć im będą liczne inicjatywy religijne, kulturalne i społeczne. Obchody narodowe potrwają do listopada 2016 roku.

Oficjalną stroną internetową obchodów jest witryna chrzest966.pl – zawiera ona zakładkę poświęconą edukacji, a w niej artykuł prof.dr.hab. Tomasza Jasińskiego o kontekście historycznym chrztu Polski - link

Informację o tych wydarzeniach znajdziemy w e-podręczniku - link

grafika -1050. rocznica Chrztu Polski

Informacje przygotował Pan Grzegorz Nowak, nauczyciel Szkół. im. KEN w ORPEG.

Footer