Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Rosja, OMSK

  • Stanisław Świętek
  • 2016-07-01

W Omsku podsumowano kolejny rok wytężonej nauki języka polskiego i o Polsce przy Polskim Centrum „Polonez”.

Rok szkolny 2015/2016 był dla członków „Poloneza” równie pracowity co poprzednie. Poza nauką języka polskiego, prowadzoną przez Katarzynę Markowską, nauczycielkę kierowaną do pracy dydaktycznej za granicą przez ORPEG,  uczestniczyli w zajęciach wiedzy o Polsce, które od lat prowadzone są przez prezes organizacji, Lubow Nesterową. Pod „czujnym okiem” obu nauczycielek zarówno młodzież, jak i dorośli przygotowywali się do szeregu dodatkowych zajęć, wystąpień, konkursów. Brali udział m.in. w IV Międzynarodowym Teście języka polskiego jako obcego.
Przedstawicielki PC „Polonez”, uczennice szkół średnich po raz kolejny zajęły wysokie lokaty w organizowanym przez Konsulat Generalny RP w Irkucku Konkursie Wiedzy o Polsce „Ojczyzna! Oj, czy zna?”.  Dla wszystkich uczących się, podsumowującym sprawdzianem umiejętności zdobytych podczas całego roku nauki był udział w Wielkim Dyktandzie Polskim, które rokrocznie organizuje „Polonez”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer