Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Ryga - Łotwa

• Stanisław Świętek
  • 2016-11-08

Wizyta Pani premier w Zespole Polskich Szkół Ogólnokształcących

im. Ity Kozakiewicz w Rydze

5 listopada 2016 r. gościliśmy w murach naszej szkoły Panią Premier Beatę Szydło. Wizyta przebiegła bardzo sympatycznie. Pani Premier zwiedziła szkołę i gabinety języka polskiego oraz historii, w których mogliśmy się pochwalić naszym dorobkiem. Wpisała się też do Złotej Księgi Gości, gdzie gorąco podziękowała za to, że kultura i tradycja polska tak pięknie wybrzmiewają na Łotwie. Następnie obejrzała koncert, który przygotowali również nauczyciele kierowani przez ORPEG. Pani Premier zwróciła uwagę na wysoki poziom języka polskiego prezentowany przez uczniów. Potem kilka minut poświęciła na rozmowy z przybyłymi na spotkanie gośćmi, w tym przedstawicielami Ambasady RP w Rydze, Związku Polaków na Łotwie, Klubu Polskiego Słowa „Gawęda”, Klubu Kultury Polskiej "Polonez", rodzicami naszych uczniów, a także z arcybiskupem Rygi Zbigniewem Stankiewiczem.

Eleonora Pawlak

Renata Markowska