Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Ukraina. Kowel. “Biega, krzyczy pan Hilary” – w Szkole Polskie w Kowlu recytujemy poezję dla dzieci

  • Stanisław Świętek
  • 2017-01-30

"Biega, krzyczy pan Hilary” – w Szkole Polskie w Kowlu recytujemy poezję dla dzieci

 28 stycznia w Szkole Polskiej w Kowlu odbył się II Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji dziecięcej dla dzieci najmłodszych uczęszczających na zajęcia.

W Konkursie wzięło udział 19 dzieci w  wieku od 4 do 12 lat. Wszystkie recytacje słuchało Jury składające się z dwóch nauczycieli Wiesława Pisarskiego i Marka Wróblewskiego oraz starszych uczniów, którzy brali już udział w konkursie recytatorskim, w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego oraz w konkursie „Znasz li ten kraj”. Po naradzie Jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Wręczyło dyplomy, nagrody i upominki.
  

 

Wiesław Pisarski

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer