Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

IX Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz li ten kraj?...”.

• Stanisław Świętek
  • 2017-04-05

IX Konkurs Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz li ten kraj?...”. W tegorocznej edycji Konkursu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 105 uczniów. Reprezentowali oni polskie szkoły sobotnio-niedzielne z dwudziestu dwóch miejscowości z zachodniej i centralnej Ukrainy.   <czytaj całość>

06 05 10