Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Wolontariusze z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku na spotkaniu z Parą Prezydencką

• Stanisław Świętek
  • 2017-04-05

Uroczystość podsumowująca rok Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie odbyła się we wtorek (7 marca 2017) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Kancelaria Prezydenta RP organizowała przekazywanie darów dla Polaków na Ukrainie i Litwie.

Na to wydarzenie z lwowskiego okręgu konsularnego zaproszona została Maria Osidacz, dyrektor Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankowsku (d. Stanisławowie) wraz z młodzieżą – wolontariuszami i uczniami grupy językowej D. Redką i O. Dudykiem.

Wolontariusze Centrum zaprezentowali na scenie Pałacu Prezydenckiego dwa utwory muzyczne i zebrali ogromne brawa. Dyrektor Maria Osidacz przedstawiła zebranej publiczności działalność Centrum i opowiedziała o polskiej społeczności Stanisławowa.

Renata Klęczańska

Nauczyciel skierowany przez ORPEG do pracy w CKPiDE w Iwano-Frankowsku