Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Obchody Dnia Ziemi

  • Stanisław Świętek
  • 2017-04-24

Argentyna. Wanda.
Uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Wandzie (Argentyna), uczcili  Dzień Ziemi w sposób ekologiczny, tj. sadząc w ogródku szkolnym kwiaty i krzewinki, ufundowane przez Urząd Miasta w Wandzie. Po pracy czekał w szkole na uczestników akcji słodki poczęstunek. Sobotnie przedpołudnie minęło przyjemnie i pożytecznie. Wspólna praca sprawiła wszystkim dużo radości i satysfakcji, gdyż posesja szkoły piękniała w oczach.  

Krystyna Archutowska 

.............................................................................................................................................................

Wielka Brytania. Leeds.

Światowy Dzień Ziemi w Polskiej Szkole Żak w Leeds

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi zwany też Międzynarodowym Dniem Ziemi.

Jest to największe święto ekologiczne obchodzone od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

W Polskiej Szkole Żak w Leeds, każdego roku prowadzimy zajęcia przyrodnicze, na których zachęcamy do dbania o środowisko naturalne.Organizujemy pogadanki, pokazujemy jak segregować śmieci.

W klasach dzieci wykonują prace plastyczne związane z ochroną środowiska.Na koniec zajęć wspólnie z dziećmi

sadzimy i siejemy rośliny.

  Katarzyna Filicha

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer