Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Majowe życzenia.

• Stanisław Świętek
  • 2017-04-28

Dyrektorzy Szkół,
Prezesi Organizacji Polskich i Polonijnych,
Polacy poza granicami Polski,
Nauczyciele

z okazji Świąt Majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja życzymy, aby pamięć o świętach państwowych umacniała Państwa poczucie tożsamości narodowej oraz dumę z bycia Polakiem.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest Świętem ustanowionym w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach.

Życzymy Państwu uroczystego i podniosłego świętowania.

Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington.

Footer