Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Uzbekistan, Taszkent. "Polska Klasa"

  • Stanisław Świętek
  • 2017-05-30

27 maja 2017 roku uczniowie Stowarzyszenia „Polska Klasa” w Taszkencie przybyli na zakończenie roku szkolnego. Tematem przewodnim uroczystości były polskie legendy, które stały się pretekstem do pokazania nie tylko znajomości języka polskiego uczniów, ale również umiejętności teatralnych, wokalnych czy plastycznych. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz babcie z pasją prezentowali dziedzictwo kulturowe Polski. Poznawanie- nie tylko przez czytanie, to  główna idea przyświecająca  projektowi, którego rezultaty zostały pokazane, gdy wybrzmiał symboliczny ostatni dzwonek. Uczniowie z dumą odbierali dyplomy potwierdzające ich całoroczny trud poznawania tajników języka polskiego. Na koniec  Ambasador RP w Taszkencie- Piotr Iwaszkiewicz, Zastępca Ambasadora RP- Tomasz Kollat oraz Konsul RP- Jerzy Timofiejuk wręczyli uczniom pamiątkowe koszulki, które wszystkim bardzo się spodobały i będą przypominać o miłości do ojczyzny przodków, jaką jest Polska. 

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer