Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Kwartalnik dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. www.pstrykmyk.eu

  • Stanisław Świętek
  • 2018-01-08

Od roku polskie dzieci w Belgii mają swoje czasopismo. Pięknie ilustrowany i wydawany na wysokiej jakości papierze kwartalnik PSTRYK MYK (www.pstrykmyk.eu). Przeznaczony jest dla dzieci od 7 do 12 lat. Wydawany jest w języku polskim, a przy większości artykułów Czytelniczki i Czytelnicy znajdą także minisłowniczek - najważniejsze słówka w językach: francuskim, niderlandzkim, niemieckim i angielskim. Autorki postawiły sobie cel, by ukazywał się także w innych krajach, w których  mieszkają polskie dzieci.

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer