Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

Wniosek o podręczniki i pomoce dydaktyczne 2020

  • Bartłomiej Barlakowski
  • 2019-01-15

Procedura zamawiania podręczników 

W celu zamówienia podręczników i pomocy dydaktycznych należy:

1. Zarejestrować szkołę/ośrodek nauczania w bazie danych szkół na stronie www.polska-szkola.pl.

2. Uzupełnić formularz wniosku według kroków opisanych w procedurze wniosek dostępny on-line na stronie Polskiej Szkoły.

3. Informacja na temat zamawiania podręczników i pomocy dydaktycznych, pobierz.

4. Uzyskać akceptację dyrektora szkoły lub prezesa organizacji polonijnej oraz odpowiedniego urzędu konsularnego.

5. Przesłać w wymaganym terminie wydrukowany i zaakceptowany formularz zamówienia wraz z kopią dokumentu rejestracji organizacji, która prowadzi za granicą nauczanie języka polskiego. Ww. kopia rejestracji organizacji powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez placówkę konsularną RP. Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres:

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą,

ul. Kielecka 43, 02-530 Warszawa (z dopiskiem: „Podręczniki”)

oraz w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Realizowane będą tylko zamówienia posiadające akceptację placówki konsularnej z ośrodków zarejestrowanych na stronie: www.polska-szkola.pl.

Terminy składania wniosków w 2020 r.

Wnioski o przekazanie podręczników i pomocy dydaktycznych należy złożyć w Ośrodku do 10 marca 2020 r.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: +48 22 4691-134 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 Najczęstsze pomyłki przy wypełnianiu wniosku o przekazanie podręczników.

1. Niewypełnianie pól obowiązkowych - system wyświetla informację o niewypełnieniu pola;

2. Wpisywanie wielu tytułów w jednym polu. PAMIĘTAJ! 1 pole = 1 tytuł;

3. Niepodawanie lub błędne podawanie nazwy wydawnictwa;

4. Mylenie podręcznika z ćwiczeniem;

5. Zamawianie pozycji niedostępnych na rynku księgarskim;

6. Próby zamówienia podręczników dla szkoły niezarejestrowanej na portalu Polska Szkoła

Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer