Polska Szkoła

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Jak dodać szkołę do bazy danych?

Pobierz skróconą instrukcję podstawowych zadań na portalu polska-szkola.pl - plik PDF

Jak dodać szkołę do bazy danych?

Baza danych szkół
 zawiera informacje o:

• szkołach "sobotnich" działających przy polskich stowarzyszeniach, parafiach itp.
  • szkołach polskich działających w lokalnych systemach oświaty
  • szkołach dwujęzycznych działających w lokalnych systemach oświaty
  • szkołach i szkolnych punktach konsultacyjnych działających przy ambasadach RP,
  • szkołach w lokalnych systemach oświaty z nauką języka polskiego jako ojczystego