Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Nauka w Finlandii

Witam,Czy ktoś może mi pomóc? Chcę się przenieśc z 12latką do Finlandii. jak wygląda tam szkolnictwo, jak z załatwieniem papierów itd?
(Edytowany przez Małgorzata Krasuska - sobota, 13 wrzesień 2008, 16:27)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

http://www.socrates.org.pl/socrates2/index1.php?dzial=9&node=9&doc=1000603
Prosze zajrzec pod wskazany powyżej adres. Znajdzie tam Pani informacje o fińskim systemie edukacji.
Radzę równiez skontaktować się z polską placówką konsularną, która powinna znać adresy szkół sobotnich w Finlandii, prowadzących nauczanie języka polskiego i przedmiotów ojczystych.
Licze rowniez na to, że inni uczestnicy portalu mieszkajacy w Finlanii pomoga Pani uzyskac potrzebne informacje.
Pozdrawiam. M.Krasuska
(Edytowany przez Małgorzata Krasuska - poniedziałek, 29 wrzesień 2008, 15:34)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer