Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Polskie przepisy na obcym gruncie

Dopisuję się do tematu nauczycieli zatrudnianych w placówkach oświatowych za granicą. SPK przy Ambasadzie RP w Meksyku stale spotyka się z odpowiedzią :"Niezgodne z przepisami polskimi" w kwestii nauczycieli. Popieram absolutnie prawo i przepisy, ale czy można je stosowac tak rygorystycznie w sytuacji, gdy znalezienie nauczycieli jest wielkim osiągnięciem? Czy logiczne jest odrzucanie nauczyciela z dyplomem Studium Nauczycielskiego, dlatego że polskie przepisy nie honorują już tego typu przygotowania? Co zrobić w sytuacji, gdy nauczyciel z dyplomem zostaje zakwestionowany z powodu braku konta bankowego w Polsce? Nasze dzieci jeżdżą do szkoły z przyjemnością, rodzice wkładają duży wysiłek w to, by pomóc i dzieciom i szkole, ale w ostatecznym rozrachunku wszyscy potykamy się o "niezgodne z przepisami polskimi". Co mamy robić, by placówka w Meksyku nie przestała funkcjonować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer