Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Mołdawia-Komrat. Sport łączy Polonię mołdawską


Sport łączy Polonię mołdawską 19 września 2015 roku polonijne zawody dla dzieci i młodzieży (tej młodszej, jak i starszej) odbyły się nie tylko w gorącą sobotę, ale również w gorącej atmosferze zmagań sportowych. Na zielonych terenach wokół jeziora w Kongazie (kilka kilometrów od Komratu) zebrały się drużyny z Bielc, Grigorówki, Kiszyniowa, Rybnicy oraz gospodarze z Komratu. Zacięcie sportowe i ogromna wola walki towarzyszyły wszystkim zawodnikom, zaś szczęście dopisało w tym roku gospodarzom, którzy zajęli pierwsze miejsce, otrzymując puchar i złote medale. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Grigorówki (ubiegłoroczni zwycięzcy), a brązowy medal otrzymała grupa polonijna z Rybnicy. Po zakończonych konkurencjach wręczono medale i pamiątkowe puchary. Na koniec gospodarze zaprosili wszystkich przybyłych na obiad, a dalej uczestnicy spotkania integrowali się na świeżym powietrzu, rozmawiając na temat najtrudniejszych i najzabawniejszych konkurencji, później tańczyli i bawili się w różne gry. Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu polskiego MSZ oraz fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Agnieszka Mikulec.Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer