Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Szkolenie dla nauczycieli z Holandii

W niedzielę, 20 września, 40 nauczycieli z polonijnych szkół na zaproszenie Forum Polskich Szkół w Holandii uczestniczyło w corocznym szkoleniu dla nauczycieli przygotowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji Polskiej za Granicą. Szkolenie odbyło się w Oss. Gospodarzem spotkania była Polska Szkoła w Oss.

W tym roku szkolenie poprowadziła pani dr Grażyna Wiśniewska. Tematem zajęć była najnowsza literatura polska dla dzieci i sposoby jej wykorzystania na lekcji.
Pani Wiśniewska zaprezentowała nam wybór tytułów, które poleca do czytania dzieciom i przez dzieci oraz do wykorzystania na zajęciach w naszych szkołach.

Dziękujemy ORPEG i pani Wiśniewskiej za przygotowania szkolenia, a nauczycielom za obecność.

www.fpsn.nl/wp-content/uploads/2015/09/s...nauczycieli-2015.jpg


Forum Polskich Szkół w Holandii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer