Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Znamy zwycięzców konkursu „Książki naszych marzeń”!

22.10.2015 r. w trakcie czwartkowej gali finałowej Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska wręczyła wszystkim laureatom dyplomy w konkursie "Książki naszych marzeń. Wkrótce do zwycięskich szkół trafią wymarzone książki z listy, którą wraz z filmem zostały przekazane na konkurs.
Konkurs umożliwiał uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Wystarczyło, że szkoła wysłała do MEN listę maksymalnie 50 książek, które chciałaby dostać, a uczniowie przygotowali krótki (do 60 sekund) film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…. Chodziło o to, by nas przekonać, że to właśnie oni powinni wygrać.
Przy ocenie nadesłanych filmów, komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. stopień zaangażowania społeczności szkolnej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania.
Kategoria: SZKOŁY NADZOROWANE PRZEZ ORPEG
1.Miejsce: Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Budapeszcie (Węgry). LISTA KSIĄŻEK
2.Miejsce: Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Kolonii, z siedzibą we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). LISTA KSIĄŻEK
3.Miejsce: Średnia Szkoła Ogólnokształcąca nr 3 w Iwano-Frankowsku gdzie pracują nauczyciele skierowani przez ORPEG (Ukraina). LISTA KSIĄŻEK
Nagrodzony film
WYRÓŻNIENIE za SZCZEGÓLNĄ KOMPOZYCJĘ FILMU otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. LISTA KSIĄŻEK
Galeria zdjęć – do pobrania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer