Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Ukraina, Szarogród


Przedstawiamy artykuł, który ukazał się w " SŁOWIE POLSKIM", jak w Szarogrodzie obchodziliśmy Święto Niepodległości Polski.
Pozdrawiam, Henryka Moczała Link do artykułu

W Szarogrodzie Polacy upamiętnili odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r.

Młodsi i starsi uczniowie, uczęszczający na lekcje języka polskiego przy Szarogrodzkiej Rejonowej Społecznej Organizacji im Jana Zamoyskiego, w szczególny sposób upamiętnili Święto Odzyskania Niepodległości Polski.
12 listopada 2015 r. w Murafie, młodzież wraz ze swą nauczycielką, Henryką Moczała i prezesem Organizacji - Pawłem Bajdackim udała się na miejscowy cmentarz, aby złożyć hołd wszystkim, którzy polegli w walce o niepodległość Polski, oraz ofiarom Wielkiego Głodu na Ukrainie /lata 1932-1933/. Modlitwa pod tablicami memorialnymi, złożenie wiązanki z białych i czerwonych kwiatów i zapalenie zniczy, to jeden z elementów uroczystości upamiętnienia tych czasów.
15 listopada natomiast, w siedzibie organizacji w Szarogrodzie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Zabrzmiały wiersze, pieśni patriotyczne oraz prezentowano film „Razem dla Niepodległej”. Po uroczystości, uczestnicy zainteresowali się wystawą polskich książek. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy brali udział w obchodach tego narodowego święta zapamiętają, jak ważnym dniem dla Polaków jest dzień 11 listopada.
Punkt nauczania języka polskiego przy Szarogrodzkiej Rejonowej Społecznej Organizacji im. Jana Zamoyskiego jest objęty opieką merytoryczną i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.
Henryka Moczała, 19.11.15 r.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer