Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo ZAPROSZENIE NA WEBINARIUM - Włącz Polskę

ZAPROSZENIE NA WEBINARIUM W dniu 26 listopada br. o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli na zajęcia metodyczne w zakresie nauczania historii w oparciu o materiały dostępne na portalu „Włącz Polskę”. Zajęcia będą prowadzone w formie webinarium dla nauczycieli. W sposób szczególny zapraszamy do udziału nauczycieli nieposiadających wykształcenia historycznego. Zajęcia poprowadzą członkowie zespołu opracowującego zestawy materiałów do nauczania historii i WOS dla portalu „Włącz Polskę”: 1. Pani Prof. Jolanta Choińska-Mika - Uniwersytet Warszawski 2. Jakub Lorenc – IBE 3. Jacek Staniszewski – IBE W celu uczestnictwa prosimy o zalogowanie się wyznaczonym terminie (26 listopada 2015 r.) na Platformie Otwarta Szkoła pod wskazanym linkiem http://to.otwartaszkola.pl/webinarium_26listopada (link będzie aktywny od godz. 15.30, połączenie z ORPEG nastąpi o godz. 16.00). SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LICZNEGO UDZIAŁU i UPOWSZECHNIENIA NINIEJSZEGO ZAPROSZENIA WŚRÓD NAUCZYCIELI!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer