Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo „Polaka z Kazachem Rozmowy. Polonia w Kazachstanie: przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”.


Już w najbliższą środę (9 grudnia godz. 17:30) zapraszamy do Kina KIKA (ul. Krasickiego 18 w Krakowie) na organizowany przez Instytut Wschodnich Inicjatyw„Wieczór z Kazachstanem”, podczas którego porozmawiamy o wielokulturowości największego kraju Azji Centralnej.

Instytut Wschodnich Inicjatyw (IWI) od 2013 roku prowadzi projekt Polaka z Kazachem rozmowy, którego głównym celem jest promowanie dialogu międzykulturowego między Polską a Kazachstanem. W jego ramach organizuje wydarzenie „Wieczór z Kazachstanem”, które pozwoli zrozumieć złożoność i fascynującą wielokulturowość tego kraju, a także przybliży życie codzienne kazachstańskich Polaków. Wśród osób występujących na „Wieczorze z Kazachstanem” znajdą się specjaliści badający Azję Centralną, podróżnicy oraz studenci mieszkający obecnie w Polsce, a pochodzący z Kazachstanu.

„Wieczór z Kazachstanem” jest jednym z działań podejmowanych przez IWI w związku z realizacją projektu naukowego „Polaka z Kazachem Rozmowy. Polonia w Kazachstanie: przeszłość – teraźniejszość – przyszłość”. Celem prowadzonych badań jest zdiagnozowanie kondycji społeczno-kulturowej organizacji polonijnych we współczesnym Kazachstanie.
Informator o wieczorze
Informator o badaniach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer