Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo EMIGRA 2018 - festiwal dla Polaków poza Polską

Drodzy Rodzice,
od 26 do 28 października 2018 w Warszawie po raz szósty „gra” Festiwal Filmów


Pokazuje najnowsze filmy o Polakach za granicą, także realizowane przez mieszkających tam Polaków. EMIGRA okrąży całą kulę ziemską – poza Warszawą dotrze do Wilna, Lwowa, Berlina i Chicago, budując symboliczny pomost pomiędzy nami w kraju i za granicą.
Tematem przewodnim 6. EMIGRY są powroty. Można zobaczyć między innymi „Cichą noc” w reż. Piotra Domalewskiego (zwycięzcę ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni), „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak (polskiej reżyser mieszkającej w Holandii - proszę zobaczyć post z 17 lutego br.), filmy dokumentalne: „Zachwyt” w reż. Krzysztofa Magowskiego (spojrzenie na Polskę oczami repatriantów), „Nieobecny” w reż. Romualda Mieczkowskiego (o zapomnianym wileńskim poecie Sławomirze Worotyńskim), „Tam był mi raj” w reż. Jarosława Krasnodębskiego i Eugeniusza Sało (wspomnienia mieszkańców Wrocławia o przedwojennym Stanisławowie – obecnie Iwano-Frankiwsku na Ukrainie), „Faro way” Kuby Witka (historia Polaków na Wyspach Owczych).
Do konkursu zgłosiło się ponad 40 filmów. Nagrodą jest złota, srebrna i miedziana EMIGRA 2018.
Z pozdrowieniami,
Grażyna Wiśniewska

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer