Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Najmądrzejszy film, jaki można pokazać dziecku

Drodzy Rodzice,
jeśli jesteście na wakacjach w Polsce, poszukajcie w kinach filmu "Dzień czekolady". To - jak pisze psycholog i terapeuta rodzinny, Maria Rotkiel - "najmądrzejszy film, jaki można pokazać dziecku w tym roku", będący ekranizacją książki Anny Onichimowskiej (nagrodzonej w konkursie im. Astrid Lindgren i wpisanej na Złotą Listę Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom). „To historia pełna emocji z cennym przesłaniem, które pozostaje na długo w sercu”, opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie bohaterów na zawsze.
Oto zwiastun filmu (w kinach od 31 maja): https://www.youtube.com/watch?v=XgCE3eSuyLU ,
a w załączniku - fragment książki Anny Onichimowskiej z ilustracjami Anny Kaszuby-Dębskiej.
Z wakacyjnymi pozdrowieniami,
Grażyna

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer