Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Drodzy Rodzice,

29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania (ustanowionym w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki; data 29 odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży). Wykorzystajmy go!
Proponuję niezwykłą książkę z ilustracjami Grażyny Rigall - piękną i mądrą - "Łopianowe Pole" Katarzyny Ryrych - laureatki Polskiej Sekcji IBBY w roku 2017 (trzy fragmenty znajdą Państwo w załączniku).
Starszym dzieciom proponuję jedno z opowiadań tej samej autorki - "Złomek" z tomu "Gorzka czekolada" (w załączniku).
Oczywiście, polecam całe lektury (na rynku jest już II tom "Gorzkiej czekolady").
Podzielcie się, proszę, fragmentami lub przynajmniej tytułami tekstów, które warto polecić innym Rodzicom, umieszczając je tutaj. Zapraszam.

Z pozdrowieniami,
Grażyna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer