Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Holandia. Wierszowisko w Wijchen

16 marca w Wijchen, w Holandii odbędzie się XVI Festiwal Poezji dla Dzieci Wierszowisko. W tym roku pod hasłem: "Zielono mi" uczniowie szkół społecznych zaprezentują swoje zdolności recytatorskie i aktorskie. Do udziału w tegorocznym konkursie zaproszonych zostało ponad 600 polonijnych dzieci ze szkół z całego kraju. Wierszowisko to największe wydarzenie dla polonijnych dzieci z Holandii. Konkurs wspierają media i organizacje z Holandii, patronuje mu Ambasada Polska w Hadze, a w tym roku także TVP Kultura. Organizatorem konkursu jest Forum Polskich Szkół w Holandii, organizacja parasolowa zrzeszająca wszystkie polonijne szkoły społeczne z Niderlandów.


Forum Polskich Szkół w Holandii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer