Polska Szkoła
0 1

O nas

Polska Szkoła jest portalem edukacyjnym prowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej dla wspierania uczestnictwa w kulturze, nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą w celu podtrzymywania więzi Polaków z Krajem.

Ukraina, Drohobycz - Wystawa: Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt

29.11.2015 r. w Drohobyczu (Ukraina) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. Ostatni emisariusz - Tadeusz Chciuk – Celt. Bohater wystawy to drohobyczanin, żołnierz AK, cichociemny, redaktor i współtwórca Radia Wolna Europa. Wystawa została sprowadzona do Drohobycza z Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, a jest eksponowana w salach Muzeum „Drohobyczyna”.

Czytaj więcej

emo Czy zaglda tu ktos z GRECJI?

No wlasnie....jak w temacie ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuję za wywolanie tematu greckiego. Bardzo nas interesuja opinie rodzicow na temat edukacji dzieci w Grecji? Czy szkola polska spelnia Panstwa oczekiwania, czy daje szanse na integracje w Grecji, na dobry start w dalszym zyciu w tym kraju?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tak, zaglada. Pewno moje zdanie wyda się malo obiektywne, poniewaz ja pracuje w tej szkole, ale mimo wszystko zabiore glos.Drugi rok tutaj jestem, w Polsce przepracowalam 26 lat jako nauczyciel.
W mojej ocenie to jest  bardzo dobrze funkcjonujacy kombinat, ogromna ilosc dzieci, a wszystko dziala jak nalezy. Pracujemy tutaj dluzej i ciezej, ale robimy to z pasja i zaangazowaniem. Ja powiem, ze nie chce wracac do mojej szkoly w PL, pieknej i nowoczesnej, oraz etat 18 godzin, tutaj mam 26 godzin etatu, prowadze fakultety w moim dniu wolnym ale mam z tego duzo satysfakcji, cieszy mnie kazdy sukces ucznia, zdana matura w PL, dostanie się absolwenta na wymarzone przez niego studia.
Powiem, ze bardzo zle by sie stalo jakby ktos zabral nam ten kawalek polskosci tutaj w Grecji, bo ta szkola to  centrum kultury polskiej, tutaj mlodziez pielegnuje tradycje narodowe, tanczymy nasze ludowe tance, prezentujemy sie na roznych uroczystosciach polskich i greckich.  
Pozdrawiam i zycze wszystkim czytajacym powodzenia i sukcesow.                                     

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Również jestem nauczycielem tej samej szkoły. Pracuję w szkole polskiej w Atenach 15 lat (!) i muszę szczerze powiedzieć, że nie  wyobrażam sobie Aten bez naszej szkoły!
Są tutaj różne szkoły: niemieckie, amerykańskie, francuskie, angielskie, jestem bardzo dumna, że mamy też i naszą polską!
Jest nam ciasno, czasem borykamy się z różnymi niewygodami, jest rzeczywiście więcej pracy niż w przeciętnej szkole w Polsce, ale sobie świetnie radzimy i robimy to z ochotą.
Mam świadomość, że nie tylko nauczamy dzieci, ale reprezentujemy nasz kraj, jesteśmy wizytówką naszej ojczyzny, jestem niezwykle dumna jak Grecy chwalą nasze dzieci i to co robimy poza lekcjami; wiem, że praca w naszej szkole może być przykładem dla wielu greckich szkół.  Ta szkoła również łączy rodziny, dzieci mogą być razem z rodzicami w czasie ich pobytu w Grecji. Polskie rodziny mogą żyć w  świadomości, że wracając w każdej chwili do kraju ich dzieci są gotowe do kontynuowania dalszej nauki na każdym poziomie edukacji.
Ta szkoła jest nam potrzebna tutaj taka jaka jest!
Pozdrawiam gorąco!
  
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wiatam !!Jestem nauczycielem PSD w USA .Chcialam zapytac -na jakich warunakch pracujecie,czy to szkola konsularna czy taka sobotnia gdzie dzieci ucza sie j.pol, his,geog,Polski.
Skad bierzecie 26 godzin ??Rozumie ,ze czesc to zajecia ,kolka????
Pozdrawiam serdecznie i zycze sukcesow z powazaniem Maria

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jestem jednym z 50 nauczycieli ZS w Atenach. W naszym zespole pracujemy w systemie ramowym i uzupełniającym i stąd te 26 godzin etatu. W systemie ramowym uczą się dzieci, które realizują tylko program szkoły polskiej i uczęszczają do szkoły 5 dni w tygodniu. A system uzupełniający jest dla tych uczniów, którzy w ciągu tygodnia uczęszczają w większości do szkół greckich i tam realizują obowiązek szkolny, u nas natomiast uczą się właśnie j. polskiego, historii Polski, geografii Polski, w ciągu dwóch dni w tygodniu (piątek i sobota). A kółka i zespoły to już zajęcia pozalekcyjne. Razem w obu systemach uczy się ponad 1300 uczniów. Pozdrawiam z Grecji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena
Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Senat RP Fundacja 'Oświata Polska za Granicą' Polonijne Centrum Nauczycielskie w Lublinie Ośrodek Rozwoju Edukacji Stowarzyszenie Wspólnota Polska Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie Fundacja SEMPER POLONIA Fundacja Edukacja dla Demokracji ORPEG
Footer