This is a Question and Answer forum. In order to see other responses to these Questions, you must first post your Answer
Picture of ewa bisztyga
Nauka polskiego w Szwecji?
by ewa bisztyga - Saturday, 5 September 2009, 04:54 PM

Witam .
Mam 2 dzieci ,dziewczynkę Marysię i chłopca Jasia. Obecnie mieszkamy w Szwecji i bardzo zależy mi aby moje dzieci uczyły się swojego języka ojczystego. Czytała o polskiej szkole w Sztokholmie ale my mieszkamy na dalekiej północy w Storuman , gdzie oczywiście nie ma polskiej szkoły. Marysia ma 7 lat i w tym roku zaczęła pierwszą klasę w szweckiej szkole. Jaś natomiast jest o rok młodszy i chodzi do "0". Jak mogę w takim razie zorganizować moim dzieciom naukę polskiego ? Czy istnieje nauczanie poprzez internet ?
Czytałam też o możliwości uczenia dzieci przez rodziców ,które pod koniec każdego roku zdają egzamin w Polskiej Ambasadzie z języka polskiego ? Czy to prawdziwa informacja?
Niestety w naszym małym miasteczku nie ma nauczyciela języka polskiego . Polskich dzieci ,w okolicy Storuman jest chyba 6 -ka ale troje z nich to już młodzież , 2 moich i jedno w wieku 5 lat ,którego rodzice nie są zainteresowani nauką polskiego .Niestety zostałam sama z tym problemem. Bardzo proszę o wszelkie informacje formalne oraz rady.
Z góry dziękuję Ewa . Storuman 2009 -09-05
Subject (hidden)
Author (hidden)
  This post cannot be viewed by you, probably because you have not posted in the discussion yet.